Praktické
informace
Doprovodný
program
Jídlo
& pití

Poctivá výroba Globus

15. 6. 2019

Dokřupava upečené rohlíky se zdravými semínky i bez, přes 15 druhů chleba nebo dorty z pravé šlehačky, stejně jako voňavé uzeniny plné hovězího nebo vepřového masa, paštiky, teplá sekaná. Nic z toho by nemělo chybět na vašem seznamu, pokud si chcete s přáteli či rodinou užít piknik či připravit zahradní grilovačku.

Každý den vyrobí pekaři, cukráři, řezníci i kuchaři přes 700 výrobků z kvalitních českých surovin, které přímo z pece nebo řeznického pultu směřují do prodeje. Přímo z prodejní plochy se můžete podívat do pekárny, kde se každý den brzy ráno zadělávají chleby i pečivo přímo od základu. U chleba je tímto základem žitný kvas, který spolu s dalšími surovinami dodává chlebu vláčnost a jemnou nakyslou chuť.

Také řezníci z Globusu mají napilno: maso bourají už za svítání, aby stihli zásobit jak Globus restauraci, tak pultový prodej ve vlastním řeznictví. Málokdo ví, že tu kromě přípravy masa také udí mnoho druhů uzenin, míchají paštiky nebo pečou oblíbenou sekanou. A to nejvoňavější nabídnou zákazníkům ještě jednou za pokladnami: grilovaná kuřata, pizza nebo bramborák, to vše hotové v pultové zóně bez nutnosti procházet celý hypermarket.

Práce pekařů a řezníků se naplno rozjíždí i v Globus restauraci, kde z připravených surovin denně vaří kolem 15 druhů jídel. Jde o tradiční českou kuchyni, ale v poslední době i o alternativní jídelníček ze sortimentu Zdravého světa. Každý den se tu podává jedno bezlepkové jídlo, dále studené saláty, müsli svačinky, ovoce nebo ochutnávka z Fresh baru.

Setkání s poctivou výrobou Globus je tak pohledem do několika profesí, chutí i světů, kde si uvědomíte kouzlo řemeslné výroby i kvalitu poctivé práce. Zkrátka kouzlo světa, kde je vše ještě v pořádku.  A to můžete ochutnat i na Brněnském Pikniku!


Partneři pikniku: